Bilgisayar Verisi Kurtarma

Bilgisayar verisi kurtarma hizmetine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Ne yaparsanız yapın bilgisayarınızı bir türlü açamadınız mı? Bilgisayarınızdaki donanımsal bir sıkıntı nedeniyle veri kaybı yaşamaya mı başladınız? Bilgisayarınıza format attırmak niyetindesiniz; ama ya içindeki o önemli fotoğraf ya da belgeleri yedekleyemezsem kaygısıyla mı boğuşuyorsunuz? Belki de yeni bilgisayar bile alabilirim yeter ki eski bilgisayarımdaki verilerimi elde edebileyim diyorsunuz. Bu gibi durumlardan herhangi biriyle boğuşuyorsanız Windows 7 ya da Windows Vista program kullanımlarını gerçekleştirmeyi denemelisiniz. Windows repair disk kullanımında bulunmak da bu gibi durumlarda işe yarar olabilmektedir.

Windows 7 ya da Vista açılamadığı durumlarda izleyeceğiniz yol tercihinde başlangıç onarımından yola çıkarak hareket etmeyi denemelisiniz. Eğer başlangıç onarımı işe yarar bir sonuç vermiyorsa tercihiniz format attırmaktan yana olacaktır. Bilgisayar verisi kurtarma için formatta da istediğiniz sonuca ulaşamıyorsanız MBR kayıt onarım işlem denemsinde bulunmaya bakmalısınız. Harici diskteki verileri göremiyorsanız diski bilgisayara mont etmeyi deneyin. Verilerinizi bu şekilde kurtarıp disk kutusuna harici diski tekrar yerleştirme imkanını değerlendirebilirsiniz.

Bilgisayar verisi kurtarma işlemini yaparken kendi orijinal kutusunda olanlar için e- sata ara yüzü varsa bağlanma tercihini bu ara yüzle denemeye çalışın. Windows ara yüzle bağlanma deneme işinizi başarıyla gerçekleştirecektir. Eğer başarılı bir şekilde gerçekleştiremezse mutlaka yukarıdaki gibi bilgisayara bağlama işlem uygulamasında bulunun. Windows yükleme diskinizin olmadığı durumlarda olabilir. Bu gibi durumlar için Windows 7 üzerinden yükleme denemesinde bulunabilirsiniz. Ya da nasıl bir program indirmeniz gerekiyorsa bilgisayara bu program kurulumu gerçekleştirip uygulamaya hemen geçebilirsiniz. Bilgisayar veri kurtarma işlem uygulamasını yaparken güvenli modda veri açma deneme işleminde bulunabilirsiniz. Bilgisayar açılmasa bile çoğu bilgisayar sıkıntılarında format öncesi bile denene güvenli modda açılma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Güvenli mod uygulaması yapılarak bilgisayar verisi açma işleminizde olumlu yanıt alarak verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bu deneme işlemini yapmadan ben bilgisayar verilerime ulaşamıyorum, bozuk bilgisayardan nasıl veri kurtarabilirim sızlanma durumlarına son verebilirsiniz. Yaşamınızda önemli işlemlerinizi kaydettiğiniz verilerin bir anda yok olup gitmesini görmek istemiyorsanız tercihinizi yaparken tüm denemeleri gerçekleştirmeye bakmalısınız.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir