İnsanların birlikte çalışmak istedikleri veri merkezlerinde aradıkları en önemli özelliklerden biri kesinlikle gizliliktir. Özellikle kurtarılacak olan özel bilgilerin kesinlikle üçüncü şahıs veya kurumlar ila paylaşılmaması birçok kişi için hayati önem taşıyabilmektedir. Kurtarılacak olan verilerin içeriklerinin ne olduğuna bakmadan tüm verilerin büyük bir gizlilik içinde korunması ve başka kişiler ile paylaşılmamasına özen gösterilmesi çok önemlidir.

Veri Kurtarma Merkezi Gizlilik Politikası hakkında bilgi sahibi olmadan kesinlikle firma seçimi yapmamak ve bu konuda güven veren firmaları seçmek gerekmektedir. Bu konuda en başarılı olan firmalar genellikle kurtarılan verileri kendi içlerindeki diğer birimler ile dahi paylaşmamaktadırlar. Mahremiyet konusunda çok titiz olan kişiler bu konuda firma seçimi yapmakta her zaman çok zorlanmaktadırlar. Özellikle kişisel bilgisayarlarında yer alan finansal veya kişisel bilgilerinin yanında resim, belge veya video gibi şahsa özel verilerin kesinlikle güven altında olmasını isteyen kişiler seçtikleri firmaların kendilerine tam garanti vermesini istemektedirler.

Veri Kurtarma Merkezi Gizlilik Politikası veya benzeri konularda beklentilerinin karşılanmasını isteyen insanlar oldukça özel bir işlem olmasından dolayı bu işlemleri kendi sektörlerinde isim yapmış olan başarılı firmalara emanet etmek istemektedirler. Günümüzde verilerin gizliliği konusunun ne kadar önemli olduğunu artık herkes bilmektedir.

Seçilen firmaların bu konuda insanların beklentilerini bilmeleri ve mutlaka müşterilerin kendilerini seçmelerine neden olacak bir Veri Kurtarma Merkezi Gizlilik Politikasına sahip olmaları gerekmektedir. Günümüzde bu alanda hizmet vermekte olan birçok firma olmasına rağmen insanların seçimlerini yaparken dikkat ettikleri en önemli kriterlerin veri gizliliği olması her firmanın bu konuya gereken önemi vermesini mecbur kılmaktadır.

Sektör içinde saygın bir konuma sahip olmak ve insanların ilgilerini çekmek isteyen her firmanın bu konuda sahip oldukları politika kesinlikle müşterilerine tam anlamı ile güven vermelidir. Verdikleri hizmette mahremiyetin ve gizliliğin ne kadar önemli bir yeri olduğunu bilen herkes veya her firma zaten zaman içinde geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmektedir. Veri Kurtarma Merkezi Gizlilik Politikası konusunda aranılan kriterleri taşıyan firmaların seçilmesi veri güvenliği anlamında alınacak en önemli tedbirlerden biri olarak kabul edilmektedir.